Вето Президента на закон «Про електронні комунікації»: BRDO передав Парламенту пропозиції для доопрацювання

Президент України ветував євроінтеграційний закон «Про електронні комунікації», ухвалений Верховною Радою 30 вересня. Документ відправлено на доопрацювання. 

Експерти BRDO проаналізували зауваження Президента до закону «Про електронні комунікації», у розробці якого вони брали активну участь, і направили пропозиції та коментарі до Парламенту щодо їхнього врахування. Повний текст запропонованих змін тут.

Ми переконані, що доопрацювання закону дозволить виправити технічні неточності, як-от невідповідність деяких статей зазначеній нумерації. Крім цього, ми запропонували врахувати низку зауважень щодо правової визначеності, а також узгодженості деяких норм закону із нормами Конституції України. 

Найголовніше — ці зауваження не змінюють суті й духу реформи. Тож маємо надію, що парламент удосконалить законопроект №3014 оперативно й ухвалить його в цілому!

Чому цей закон важливий?

  1. Замінить морально застарілий закон «Про телекомунікації» від 2004 року та “Про радіочастотний ресурс України” від 2000 року.
  2. Захищатиме права абонентів.
  3. Поліпшить умови розвитку телеком-бізнесу. 
  4. Дозволить виконати зобов’язання України в рамках Угоди про Асоціацію та є гармонізованим із оновленим законодавством ЄС.

Про інші переваги законопроекту читайте тут.  

Нагадаємо, що перший текст законопроекту на базі Кодексу ЄС був розроблений експертами BRDO та презентований в Офісі Президента 27 серпня 2019 року. Текст законопроекту до першого читання готувала робоча група на базі Комітету ВРУ з питань цифрової трансформації. У складі робочої групи працювали представники операторів, провайдерів, асоціацій та експерти Офісу ефективного регулювання BRDO. Координувала робочу групу з підготовки проекту до першого читання експертка BRDO Надія Костриба.

[gview file=”https://brdo.com.ua/wp-content/uploads/2020/11/lyst-BRDO-.pdf”]